Předvánoční speciál – Daňové a účetní dopady fundraisingu

Předvánoční speciál – Daňové a účetní dopady fundraisingu

12. Prosinec 2024, 09:00–12:00
Online
cena od: 900 Kč
Přihlásit
foto
Zejména ke konci kalendářního roku, v čase předvánočním a vánočním, neziskové organizace využívají mnoha různých metod fundraisingu a snaží se získat maximum finančních prostředků pro svou veřejně prospěšnou činnost. Na webmináři si odpovíme na otázky týkající se správného zobrazení těchto fundraisingových aktivit v účetnictví a vyjasníme jejich dopady do daní.

Tento webinář je určen zejména pro nestátní neziskové organizace účtující v souladu s vyhláškou č. 504/2002 Sb. (např. spolky, asociace, zapsané ústavy, obecně prospěšné společnosti, nadace, nadační fondy, církve a náboženské společnosti, charity, diakonie, školské právnické osoby, honební společenstva, veřejné vysoké školy, veřejné výzkumné instituce, politické strany a politická hnutí), nicméně zejména právní a daňové aspekty jsou plně platné i pro  příspěvkové a rozpočtové organizace účtující v souladu s vyhláškou č. 410/2009 Sb.

Školitelé: Mirka Nebuželská

Agenda:

09:00 - 12:00

  • Bezúplatná a úplatná plnění - co je a co není dar?, prodejní a darovací portály, poděkování dárcům,
  • Sponzorský dar??? - dar x sponzoring x reklama,
  • Darování - rozdíl dar a dotace, jaké dary lze poskytnout - peněžní x nepeněžní, účelové x neúčelové, investiční x neinvestiční, dokumenty provázející poskytnutí daru – smlouva, potvrzení o poskytnutí daru apod., dárci – podnikatel, rozpočtová či příspěvková organizace, nezisková organizace atd. – mohou uplatnit daňové zvýhodnění při poskytnutí daru?, jaké jsou podmínky daňového zvýhodnění a jak se stanovuje, jak se přijatý dar projeví v účetnictví a dani z příjmů neziskové organizace, evidence darů v neziskové organizaci – co je a není nutné, co je doporučená praxe, 
  • Veřejná sbírka - kdy je veřejná sbírka dle zákona nutná, jak se zřizuje a jaká jsou základní pravidla, sbírka formou bezúplatných plnění – pokladničky, bankovní účet, sbírka formou úplatných plnění – prodej předmětů, prodej vstupenek, jaké jsou dopady prodeje předmětů a prodeje vstupenek na daň z příjmů, DPH bez veřejné sbírky a s veřejnou sbírkou.
  • Benefiční akce - vstupné na benefiční akce typu koncert, výstava, večeře, běh, poskytování různých druhů služeb.
  • Benefiční prodej předmětů - prodej nakoupeného zboží, prodej předmětů vyrobených ve vlastní dílně např. klienty služby, prodej předmětů přijatých darem.
  • Prodej předmětů či služeb formou aukce či dražby (vyvolávací cena x konečná cena, kupní cena věci x dar).
  • Legislativní novinky od 1.1.2025 týkající se získávání finančních zdrojů - účetní předpisy, daňové předpisy, zákon o veřejných sbírkách

💻 Kurz lze absolvovat pouze online. Po konání kurzu bude současně všem k dispozici i jeho video záznam.

Kurzy organizuje společnost 22HLAV EDU s.r.o., která není plátcem DPH, uvedená cena je proto konečná.

Přihlásit na kurz

Informace o kurzu

12. Prosinec 2024, 09:00–12:00
Online
Vyberte si typ kurzu

Účastníci kurzu

Pořadí
Účastník
Forma účasti
Zpět na výpis kurzů